Інструкція з експлуатації та догляду

Інструкція з експлуатації та догляду

Інструкція з експлуатації та догляду


Інструкція

з експлуатації та догляду за кухонними меблями та стільницями

Компанія DioLini вітає Вас з придбанням нашої продукції. Дякуємо за Ваш вибір!


I. Правила експлуатації і догляду за кухонними меблями

 1. Загальні вимоги

1.1. Якщо доставка Вашої кухні проводилася в умовах мінусової температури необхідно відразу протерти меблі як ззовні, так і всередині, для видалення утвореного конденсату.

1.2. Меблі не можна встановлювати близько до сирих і холодних стін або джерел тепла (до батареї і інших опалювальних приладів).

1.3. Щоб уникнути подряпин та тріщин намагайтеся не допускати падіння гострих і важких предметів на поверхню кухонних меблів.

1.4. При експлуатації меблів, намагайтеся рівномірно розподіляти навантаження (днища і полки шафи, тумб, колонок, стільниці). Не застосовуйте зайвих зусиль при відкриванні та закриванні фасадів, висувних систем, ящиків та обробних дошок.

1.5. Оберігайте меблі від прямих сонячних променів, теплового впливу і тривалого впливу вологи, особливо на стиках стільниць, в місцях установки мийки та варильної поверхні.

1.6. При приготуванні їжі обов'язково використовуйте кухонні витяжки для підтримки оптимальної вологості в приміщенні і запобігання прямого попадання пара на корпусні і фасадні деталі вироби, який з часом може призвести до погіршення якості і зовнішнього вигляду (викликати відшарування кромки, здуття матеріалу, деформацію і т.п. ). Продуктивність і потужність кухонної витяжки за своїми можливостями обов'язково повинна відповідати обсягу приміщення, в якому експлуатуються кухонні меблі. Ні за яких умов не закривайте вентиляційні отвори в приміщенні кухні. Періодично провітрюйте приміщення.

2. Умови по експлуатації та догляду за корпусами

2.1. Для правильної експлуатації кухонних меблів предмети всередині шаф, колонок, тумб, вбудованих поворотно-висувних механізмів і висувних ящиків необхідно розміщувати рівномірно для оптимального розподілу навантаження, а також не перенавантажувати їх згідно технічних можливостей. Речі на полицях рекомендується розміщувати за принципом: найбільш важкі - ближче до країв (опор), легші - ближче до центру.

2.2. Надмірне навантаження на шафи може привести до їх деформації і втрати його початкових споживчих якостей.

2.3. Двері меблів слід тримати в закритому положенні для запобігання передчасного зносу петель і зменшення травматизму.

2.4. Як зовні, так і всередині корпуси можна чистити вологими тканинами із застосуванням господарського мила з

подальшим протиранням насухо.Максимально обмежити контакт з водою.Не застосовувати при цьому ефір, ацетон, бензин, і інші розчинники, абразивні миючі засоби.

3.Умови по експлуатації та догляду за фасадами з натурального дерева

3.1. Слід пам'ятати, що елементи кухонних меблів, виготовлені з натурального дерева, з часом можуть змінити зовнішній вигляд не тільки під впливом навколишнього середовища, але і від того як ретельно і за допомогою яких засобів Ви будете за ними доглядати.

3.2. Кухонні меблі з натурального дерева слід експлуатувати в приміщеннях, що мають опалення та вентиляцію, при температурі не нижче+ 10 ° Cі не вище+ 35 ° C і відносній вологості повітря 45 -70%. Істотні відхилення від зазначених режимів призводять до значного погіршення споживчих якостей меблів. Зниження рівня вологості нижче 45% може привести до всихання дерева і утворення дрібних тріщин. Підвищення вологості призводить до зворотного ефекту - дерево злегка розбухає і шви розходяться.

3.3. Не слід розташовувати меблі з масиву натурального дерева безпосередньо на підлоги що обігріваються.

3.4. Фасади з натурального дерева слід оберігати від потрапляння на них будь-яких агресивних рідин (розчинників, бензину, кислот, ацетону та ін.).

3.5. Не слід використовувати для догляду засоби, що володіють абразивними властивостями, миючі засоби, сильні розчинники та кислоти, а також губки з жорсткими покриттями (з металевою або пластиковою стружкою) при

чищенні фасадів, карнизів і декоративних боковин. Періодично протирайте поверхні м'якою тканиною з

обов'язковим використанням засобів для чищення, спеціально призначених для догляду за виробами з натурального дерева (масиву). Очищення дерев'яних фасадів зазвичай виконується нейтральними миючими засобами, які розкладаються у воді. При відсутності спеціальних засобів допускається чистка з застосуванням невеликої кількості водного розчину нейтрального миючого засобу (співвідношення 98% - вода, 2% - миючий засіб). У разі стійких забруднень рекомендується використовувати спеціальні очищувачі, які в даний час надані в досить широкому асортименті і крім належних очищаючих якостей, володіють поліруючим, захисним, консервирующим, ароматизуючим і іншими корисними властивостями.

3.6. Рекомендується застосування спеціальних розчинів для меблів з захисним воском і поліролей для дерева, які не мають протипоказань за контактами з харчовими продуктами. Серветки для догляду (тканина) не повинні містити в своєму складі будь-яких агресивних хімічних речовин, сполук і вкраплень абразивних матеріалів та елементів.

3.7. При попаданні на поверхні з натурального дерева рідини, слід негайно промокнути цю рідину всмоктуючою тканиною або губкою і витерти насухо м'якою тканиною, після цього можна протерти поверхню серветкою з використанням засобу по догляду за меблями. При очищенні фасадів слід витирати в напрямку малюнка деревини, видаляючи таким чином бруд з пор деревини.

3.8. Поверхні з натурального дерева слід оберігати від ударів, прямого сонячного впливу і дії гострих предметів.

 1. Умови по експлуатації та догляду за фасадами МДФ з лакофарбовими поверхнями

4.1. Лакофарбове покриття фасадів МДФ досягає повної міцності через 21 (двадцять один) день після його нанесення.

4.2. Лакофарбові поверхні, фасади зі вставками з лакофарбових поверхонь слід оберігати від потрапляння на них будь-яких агресивних рідин (розчинників, бензину, кислот, ацетону та ін.).

4.3. Для гарного чищення фарбованого фасаду Softtouch використовуйте ZoomAmway. Не слід використовувати для догляду засоби, що володіють абразивними властивостями, миючі засоби, сильні розчинники та кислоти, а також губки з жорсткими покриттями (з металевою або пластиковою стружкою) при чищенні фасадів, карнизів і декоративних боковин.

4.4. Не використовуйте для догляду миючі засоби які містять хлор, сильні розчинники та кислоти.

4.5. Лакофарбові поверхні слід оберігати від ударів і дії гострих предметів.

4.6. Не допускати прямого впливу сонячних променів.

4.7. Періодично протирайте поверхні м'якою тканиною з обов'язковим використанням засобів для чищення, спеціально призначених для догляду за виробами. Серветки (тканина) не повинні містити в своєму складі будь-яких агресивних хімічних речовин, сполук і вкраплень абразивних матеріалів та елементів.

4.8. Можливе застосування поліролей для лакованих поверхонь меблів, які, як правило, володіють і чистячими властивостями. При цьому для полірування кухонних меблів не можна застосовувати поліролі які мають протипоказання по контактах з продуктами.

4.9. При попаданні на лакофарбові поверхні рідини, негайно промокніть цю рідину всмоктуючою тканиною або губкою і витріть насухо м'якою тканиною.

 1. Умови по експлуатації та догляду за фасадами з покриттям плівки.

5.1. Фасади з покриттям плівки не рекомендується піддавати тривалому впливу гарячого повітря (наприклад, від нещільно закритою дверцят духовки). Обов'язково використовуйте кухонні витяжки для приготування їжі, так як рясне виділення гарячої пари (понад 50С.) Може призвести до відшарування покриття або до його деформації. Не допускайте прямого контакту фасадів з поверхнями, температура яких понад 70С.

5.2. Фасади слід охороняти від попадання на них будь-яких агресивних рідин (розчинників, бензину, кислот, ацетону та ін.).

5.3. Поверхні фасадів слід оберігати від ударів і дії гострих предметів, прямого сонячного впливу.

5.4. Не допускайте прямого впливу сонячних променів на фасади. Тривале прямий вплив сонячних променів на деякі ділянки може викликати зниження їх хроматичних характеристик, в порівнянні з іншими ділянками, які менше піддавалися випромінюванню.

5.5. Щоб уникнути вигинання МДФ і розбухання фасадів слід оберігати їх поверхню від тривалого впливу вологи

5.6. Періодично протирайте поверхні м'якою тканиною з обов'язковим використанням засобів для чищення, спеціально призначених для догляду за виробами.

5.7. Не слід використовувати для догляду засоби, що володіють абразивними властивостями, миючі засоби, сильні розчинники та кислоти, а також губки з жорсткими покриттями (з металевою або пластиковою стружкою) при чищенні фасадів, карнизів і декоративних боковин.

5.8. Не використовуйте для догляду миючі засоби які містять хлор, сильні розчинники та кислоти. Серветки (тканина) не повинні містити в своєму складі будь-яких агресивних хімічних речовин, сполук і вкраплень абразивних матеріалів та елементів.

 1. Умови по експлуатації та догляду за акриловими фасадами кухні

6.1.Меблеві фасади на кухонні меблі встановлюються для експлуатації в закритих приміщеннях, не схильних доперепаду температур і відносною вологістю повітря 45 -70%. Рекомендована температура повітря навколишнього виріб від + 10 ° C до + 35 ° C.

6.2.Не допускається

 1. Піддавати меблеві фасади теплового впливу від відкритої духовки, палаючої неприкритою конфоркою, розігрітою неприкритою електроплитою, освітлювальних приладів і обігрівачів, гарячої пари і так далі так як це може призвести до деформації і відшарування пластику або акрилової плівки.

6.2.2 При монтажі освітлювальних приладів, залишати відстань між фасадами і світильником менше 15см. Більш близьке розташування освітлювальних приладів може призвести до надмірного нагрівання фасаду і, як наслідок, до локальної зміни кольору пластику або акрилової плівки.

6.2.3.Охолодження фасадів нижче мінус 15 ° C. При охолодженні нижче зазначеної температури, можливо розтріскування і відшаровування пластика або акрилової плівки.

6.2.4.Тривала дія вологи. Це може привести до вигинання (викривлення) фасадів або розбухання плити МДФ.

6.2.5.Тривала дія прямих сонячних променів. Це може привести до зміни кольору пластику або акрилової плівки.

6.2.6.Піддавати механічному впливу (контакт з гострими предметами, тертя зіткнення).

6.2.7.Знімати захисну плівку з фасадів до складання меблів. Але і залишати захисну плівку на фасадах, після складання меблів не можна. Це створює парниковий ефект, що призводить до відшарування пластику акрилової плівки.

6.2.8.Застосовувати для догляду за фасадами для очищення поверхонь абразивні порошки та розчинники. Використовуйте вологу м'яку тканину і неагресивні миючі засоби.

6.2.9.Проводити роботи з фасадами на негладких і нерівних поверхнях, що тягнуть за собою пошкодження декоративного покриття.

 1. Поводження з глянцевими акриловими поверхнями

7.3.1.Після видалення захисної поліетиленової плівки поверхню акрилового фасаду стає чутливою до пошкоджень, через те що розчинники присутні на самоклеючій поліетиленовій плівці залишаються на поверхні, декілька розм'якшуючи її. Цей ефект проходить з часом. Акрилова поверхня сама по собі гігроскопічна, це означає, що певна кількість води, яке може бути отримано з повітря при нормальній вологості, досить для досягнення остаточної твердості акрилу.Після зняття плівки необхідно залишити фасади нетронутими від однієї до трьої діб для остаточного затвердіння акрилу.

7.3.2.Обходитись з глянцевими акриловими поверхнями необхідно належним чином:

7.3.2.1.Ні в якому разі не можна використовувати для них ніяких їдких або абразивних чистячих засобів, так як це може нашкодити діамантового блиску поверхні.

7.3.2.2.Ні в якому разі не можна використовувати спиртовмісні миючі засоби.

7.3.2.3Не потрібно використовувати також воски та політури, призначені для меблів, так як в їх склад входять розчинники, які приводять плівку до забруднення. Використовуючи для чищення поверхні засобів, які містять розчинник, можна зіпсувати поверхню, так як на ній з'являться тріщини, які видалити неможливо.

7.3.2.4. Не можна використовувати для чищення засоби, які містять в собі кислоти і очищають поверхню за допомогою стирання.

7.3.2.5. Не бажано використовувати засоби для чищення, які швидко випаровуються. Такі засоби можуть помітно пошкодити поверхню Вашого фасаду.

7.3.2.6. Не можна протирати поверхню абразивними серветками і губками для миття посуду, щоб не подряпати акрилову поверхню.

7.3.2.7. Протипоказано очищати поверхню паром, велика кількість вологості може також пошкодити поверхню.

7.3.2.8. Очищати поверхню фасаду необхідно м'якими серветками, змоченими в 1% мильному розчині або спеціальним засобом для догляду за акриловим пластиком ULTRA-GLOSS Superpolish + DGS за допомогою якого можна відполірувати дрібні подряпини, а також уникнути появи слідів від протирання, жирних плям, слідів від рук і т.п. Процедура полірування повинна проводитися регулярно, приблизно 1 раз в 12 місяців.

8.Умови по експлуатації та догляду за ламінованим фасадами кухні

8.1. Кухонні фасади з ламінованого ДСП досить раз на тиждень протирати вологою серветкою.

У разі сильних забруднень можна:

 • фасади протирати серветкою змоченою мильним розчином з наступним витиранням насухо. При вологому прибиранні не допускайте попадання води в зазори з'єднань деталей. Користуватися твердими предметами при чищенні фасадів (скребок або губка з ворсом) не рекомендується.

Бажано уникати попадання агресивних хімічних засобів, наприклад розчинників або абразивних чистячих засобів на фасади з ДСП. Перед застосуванням миючих засобів необхідно вивчити інструкцію, щоб визначити для яких матеріалів воно підходить.

8.2. Не можна застосовувати поліролі (інші продукти побутової хімії), що мають протипоказання по контактах з харчовими продуктами - уважно ознайомтесь з інструкцією!

8.3. Після закінчення чищення щоб уникнути деформації фасадів обов'язково висушуйте (протирайте сухою тканиною) змочені ділянки, щоб вода не проникла в ДСП, і воно не почало розбухати. Особливо це стосується торців, обклеєних кромкою.

9.Умови по експлуатації та догляду за фасадами кухні покритими пластиком

9.1. Фасади, покриті пластиком можна мити, протирати і обробляти миючими засобами, вони не втрачають зовнішнього вигляду при взаємодії з будь-яким миючим розчином (головне, щоб вони не містили абразиву і хлору). 

9.2. У порівнянні з іншими матеріалами поверхні із пластику більш стійкі до подряпин, однак застосування твердих пристосувань (жорсткі щітки, скребки, губки з робочим покриттям з пластикового або металевого волокнистого матеріалу) неприпустимо. При чищенні можливе застосування поліролей для пластиків.

10.Умови по експлуатації та догляду за фасадами кухні і іншими поверхнями покритими шпоном і лакованими поверхнями

10.1.Фасади і інші поверхні, покриті шпоном не можна:

- розташовувати на відстані менше метра від опалювальних приладів;

- допускати до зберігання та експлуатації в приміщеннях з різкими перепадами температури. Оптимальна температура в приміщенні має перебувати в діапазоні від+ 10 °С до+ 35 °С, допустимий діапазон вологості - 45-70%;

10.2.По можливості необхідно виключити вплив прямих сонячних променів, здатних привести до зміни кольору фасаду та інших поверхонь меблів і навіть деформації деталей;

10.3.Виключіть механічні пошкодження поверхонь предметами, які здатні залишити подряпини;

10.4.Уникайте контакту поверхні з гарячими предметами.

10.5.Для догляду за шпонованими  меблями з МДФ не можна використовувати засоби, які містять хлор розчини, кислоти, розчинники, пральні порошки. Вибираючи засіб для догляду, ознайомтеся з інструкцією і переконайтеся в тому, що воно не містить абразивних та агресивних речовин.

У складі поліролей і очищувачів зверніть увагу на наступні речовини:

- віск буде утворювати на поверхні непомітну плівку, що запобігає осідання пилу. Так само він буде працювати як антистатик і антисептик; - силікон додасть покриттю блиск і вологостійкість;

- масляна основа надає блиск, приховує потертості і подряпини.

10.6.Поверхні, покриті шпоном з часом, можуть змінювати зовнішній вигляд не тільки в залежності від кліматичних характеристик і умов навколишнього середовища, а й від того, як за ними доглядав власник;

10.7.Зміна текстури, дрібні відхилення кольору і природні вікові вади шпону цінних порід деревини не є дефектом, а навпаки підтвердженням природного характеру дерева;

10.8. Причиною кольорових відхилень покритих шпоном частин меблів є різна здатність деревини абсорбувати оздоблювальний матеріал;

10.9. Пил з деталей, покритих шпоном необхідно видаляти м'якою, чистою і сухою ганчіркою для витирання пилу. Шпон протирають м'якою тканиною у напрямку волокон;

10.10. При сильному забрудненні використовуйте чистячі засоби, призначені для меблів, поверхня якої оброблена усіма видами лаків. При його використанні дійте точно по інструкції, зазначеної на купленому засобі;

10.11. Категорично забороняється навіть випадкове використання миючих рідин або абразивних порошків, які можуть вступити в хімічну взаємодію з деталями покритими шпоном, прискорюючи, таким чином, старіння, а так само використовувати хімічні розчинники (трихлоретилен, ацетон, бензин і т.п.);

10.12. Фасади і інші поверхні, покриті шпоном не повинні знаходитися в прямому контакті з водою, або не повинні бути розміщена у вологому середовищі;

10.13. Фасади і інші поверхні, покриті шпоном, не можна протирати вологою ганчіркою;

10.14. Категорично неприпустимо застосування твердих пристосувань (шкрябання, губки з робочим покриттям з пластикового або металевого волокно образного матеріалу) при чищенні покритих шпоном поверхонь;

10.15. Застосовуйте спеціальні засоби для догляду за лакованими поверхнями покритими шпоном;

10.16. Не вважається браком, коли вертикальні і поперечні покриті шпоном деталі меблів мають різний відтінок так, як шпон виготовлений з натурального матеріалу, який має відмінності по відтінку від «народження» це по-перше, і по-друге, є ефект нерівномірного відображення світла. Якщо при яскравому світлі Вам здається, що вертикальні елементи світліше, ніж горизонтальні, то поклавши деталь набік, отримаєте відтінок деталі прямо протилежний. Деталі меблів, покриті шпоном цінних порід деревини, природно, несуть в собі особливості будови цієї деревини. Що, загалом, в ній і цінується. Натуральний малюнок і відтінок, створений живою природою, і в світі немає двох однакових малюнків шпону.

10.17. Є прості та ефективні рішення для чищення та догляду за шпонованими меблями:

10.17.1. Регулярно добре протирайте поверхню шпона тканиною. Пил, залишена на меблі, може завдати шкоди поверхні. Частинки пилу, з'єднуючись і пресуючи один з одним, можуть подряпати меблі під час полірування.

10.17.2. Для чищення шпонованной поверхні використовуйте злегка вологу ганчірку, змочену в теплій воді з розчином відповідного миючого засобу для меблів. Не розливайте воду на меблі: через велику кількість води на поверхні шпону він набухає і відшаровується від основи, до якої приклеєний. Залишки розчину на поверхні меблів потрібно прибрати за допомогою чистої злегка вологої ганчірки, а поверхню ретельно насухо протерти м'якою тканиною.

10.18. "Полірування меблів з шпону".

Обробляйте вашу шпоновану мебель меблевою поліролью, розроблену для виробів з масиву дерева. Масло, що входить до складу поліролі вимиває більшу частину бруду і різних залишків з поверхні шпону. Хоча масло і вбирається в шпон, його не так багато, щоб проникати вглиб дерева. Воно не шкодить шпонованим меблям. Не розпилюйте поліроль прямо на шпон, спочатку на тканину, якою ви будете його чистити.

10.18.1. Візьміть вологу м'яку бавовняну тканину. Протріть шпон у напрямку вздовж деревних волокон.

10.18.2. Витріть поверхню шпону, поки вона не стане остаточно сухою. Для її очищення нанесіть засіб для миття вікон на поверхню шпону, воно не псує полірування і не залишає розводів на меблях.

10.18.3. Витріть поверхню шпону по напряму уздовж деревних волокон іншою чистою бавовняною ганчіркою.

10.18.4. Нанесіть високоякісну рідку поліроль на шпоновану поверхню. Втирайте її у напрямку деревних волокон, використовуючи ганчірку з мікрофібри.

11.Догляд за металевими поверхнями:

11.1. Загальні рекомендації:

11.1.1. Не слід при чищенні використовувати засоби, що володіють абразивними або корозійними властивостями, а також губки з покриттям з металевого волокно образного або стружкового матеріалу;

11.1.2. Звичайні забруднення поверхонь з нержавіючої сталі можуть бути видалені з використанням води і рідким миючим засобом. Після цього слід обполоснути поверхню теплою водою і протерти сухою ганчіркою. Для сильних забруднень рекомендується використання спеціалізованого засобу по догляду високоякісної сталі. Такі засоби також забезпечують додатковий захист за допомогою водовідштовхувального покриття;

11.1.3. Заборонено механічний вплив, дія відкритого вогню, абразивних речовин, їдких хімікатів на покриття металевих деталей;

11.1.4. Після чищення деталей ефектний блиск поверхні додасть її поліровка м'якою сухою тканиною зворотно-поступальними рухами.

 1. Догляд за скляними поверхнями:

12.1. Не проводьте по поверхнях металевими предметами, не ударяйте скло важкими твердими предметами. Не піддавайте полки зі скла великим вертикальним навантаженням;

12.2. Для чищення використовуйте спеціальні засоби для скла і кераміки. Не використовуйте засоби, які володіють абразивними властивостями, а також губки з покриттям з металевого або стружкового матеріалу. Протирати скло і дзеркала слід м'якою тканиною;

12.3. При необхідності знежирення рекомендується користуватися водним розчином для натурованого спирту;

12.4. Очищати скло рекомендується спеціальними засобами, нанесеними на м'яку тканину.

12.5. Не допускається застосування соди, пральних порошків, абразивних паст, порошків і інших не призначених для догляду за виробом.

13.Догляд за дзеркальними поверхнями:

13.1. Дзеркальні поверхні не рекомендується мити за допомогою звичайних синтетичних засобів, призначених для чищення вікон. Від них дзеркала можуть покритися плямами і помутніти;

13.2. Небажана також суха чистка поверхні дзеркал. Після неї можуть залишитися подряпини на по-поверхні;

13.3. Дзеркала найкраще протирати нашатирним спиртом або спеціальним очищувачем для дзеркал.

ІІ.Правила експлуатації і догляду за стільницями

1. Рекомендації по експлуатації і догляду за кухонними стільницями, виготовленими з постформингу

1.1. Стільниці кухонних меблів з постформингу (ДСП облицьований пластиком HPL) в місцях стиків особливо сприйнятливі до вологи, тому категорично забороняється пошкоджувати герметичний шар в місцях стиків. Якщо на місце стику потрапляє вода, її негайно потрібно протерти насухо, щоб уникнути проникнення в основу плям, тому необхідно обов'язково протерти стільницю вологою серветкою.

1.2. Щоб уникнути набрякання стільниці і відклеювання кромки пластику не допускається скупчення води на її поверхні.

1.3. Не допускається зіткнення з пластикової поверхнею стільниці палаючих сигарет, гарячої праски, дек і каструль прямо з духовки або з плити і т.п. Обов'язково використовуйте теплоізолюючу підставку.

1.4. Не допускається залишати на тривалий час заморожені продукти на поверхні стільниці, від різкого перепаду температури можливо пошкодження основи стільниці.

1.5. Не допускається обробляти і різати продукти на поверхні стільниці, обов'язково користуйтеся призначеними для цього обробними дошками.

1.6. Догляд за робочими поверхнями стільниць і стінових панелей повинен здійснюватися м'якою тканиною, поролоновою губкою або спеціальними щітками. Для догляду за будь-яким типом стільниць рекомендується використовувати побутові миючі засоби.

1.7. Категорично неприпустимо при чищенні стільниці застосування твердих пристосувань (скребків, губок) з робочим покриттям з пластикового або металевого матеріалу, а також агресивних, абразивних матеріалів та миючих засобів на кислотній основі.

1.8. Не можна використовувати для очищення поверхонь абразивні, кислото місткі і порошкові засоби. Чистячі засоби, що містять жир і віск, а також засоби для полірування меблів залишають на оброблюваних поверхнях наліт, тому їх використання протипоказане.

1.9. При попаданні на поверхню стільниці бурякового соку, соків-концентратів, барвників, хімікатів, сильних відбілюючих препаратів або очищувачів, її слід негайно витерти і потім ретельно вимити поверхню.

1.10. Для видалення важко забруднених або масляних плям з ламінованої поверхні використовуйте локально миючі засоби, що містять аміак.

1.11. При заміні або додаванні деяких елементів в гарнітур, можливі видимі відмінності в кольорі, що не є ознакою неякісних меблів.

2. Рекомендації по експлуатації і догляду за стільницями з акрилового каменю

2.1.Стільниці зі штучного каменю слід протирати мильним розчином і м'якими ганчірками, так як цей матеріал

досить м'який, і його можна легко подряпати. Проводити очищення необхідно завжди тільки круговими рухами.

2.2. Запобіжні заходи:

2.2.1. Оберігайте стільниці з акрилового каменю від дії агресивних хімічних речовин, таких як:

 • розчинники фарб,

 • речовини, що містять хлорний метилен,

 • ацетон,

 • кислотні засоби для чищення,

 • засоби для виведення плям,

 • речовини для очищення металу.

 • разі потрапляння, перерахованих вище речовин на поверхню з акрилового каменю, негайно змийте його водою з милом.

2.2.2. При попаданні на поверхню стільниці з акрилового каменю бурякового соку, соків-концентратів, барвників, хімікатів, сильних відбілюючих препаратів або очищувачів, її слід негайно витерти і потім ретельно вимити поверхню водою з милом.

2.2.3. На стільниці з акрилового каменю не допускається вплив високих температур (обов'язково використовуйте тепло ізолюючу підставку).

2.2.4. Не ріжте продукти безпосередньо на поверхні стільниці з акрилового каменю, тим самим ви можете зашкодити поліровку.

 • разі виникнення на матеріалі подряпин чи інших механічних пошкоджень, теоретично ви можете самостійно їх усунути, але ми рекомендуємо звернутися до нас. У наших фахівців є досвід і необхідні матеріали практично для будь-якого ремонту.

2.2.5.При виливанні окропу в раковину, рекомендується включити спочатку холодну воду.

2.2.6. Не кладіть на стільниці з акрилового каменю каструлі та сковорідки, зняті безпосередньо з плити або з духовки, а також електричні нагрівальні прилади (чайники, фритюрниці тощо). Завжди використовуйте захисні підкладки або підставки з гумовими ніжками для гарячих каструль або електричних нагрівальних приладів.

2.2.7. Незважаючи на міцність штучного каменю, сильний удар важким або гострим предметом може його пошкодити і залишити сліди.

2.2.8. Сильні кислоти, такі як дренажі, для прочищення каналізації (труб), повинні бути негайно змиті водою. Деякі з них можуть залишати білі плями, які не виводяться.

2.2.9. На полірованій поверхні стільниці з акрилового каменю рекомендується використовувати неабразивну губку.

2.3. Догляд за поверхнями з акрилового каменю

2.3.1. Звичайні бруд і плями (кава, чай, алкоголь, сліди від запалених цигарок) зі всіх типів поверхонь видаляються за допомогою мила, води і губки. Бруд, плями видаляються легкими круговими рухами.

2.3.2. Спирт використовується для очищення поверхонь від косметики. Лак для нігтів очищається рідиною для зняття лаку на НЕ ацетоновій основі, а потім змивається водою.

2.3.3. Проводьте щоденне очищення стільниці, а саме: - витирайте чистою вологою ганчіркою або губкою; - відчищайте плями спеціальним миючим засобом;

- періодично проходьтеся спеціальним абразивним очищувачом, щоб підтримати зовнішній вигляд.

3. Рекомендації по експлуатації і догляду за кварцовими стільницями

3.1. Не ставте деко, сковороди, каструлі, тільки що зняті з вогню прямо на поверхню.

Дуже швидке нагрівання поверхні може привести до розтріскування і навіть розколювання поверхні. Розпечені предмети завжди слід ставити на підставку або дощечку - так поверхня прослужить Вам довше.

3.2. Уникайте ударів важкими металевими предметами - це може пошкодити або розколоти кам’яну поверхню, падіння, наприклад, викрутки або ножа вістрям вниз рівно перпендикулярно площині стільниці може залишити скол на поверхні навіть самої міцної кам'яної стільниці.

3.3. Уникайте надмірного застосування сили або сильного тиску при очищенні поверхні лезом ножа, шпателем - це може пошкодити поверхню.

3.4. Важливо знати, що, як і будь-яка інша поверхня, кварцова поверхня може бути сильно пошкоджена при використанні сильних хімікатів (концентратів) і розчинників.

3.5. Ніколи не використовуйте для очищення кварцової стільниці речовини, що містять трихлорэтан або хлористий метилен, а також розчинники або розчини для видалення фарби.

3.6. Уникайте використання дуже агресивних або концентрованих миючих засобів, таких як миючі засоби для духовки і / або гриля, засоби для чищення посудомийних машин, що містять високо лужний склад (рівень рН - від 8,5 і вище). Не використовуйте їх або інші концентровані хімікати для чищення кварцових поверхонь.

3.7. Продукти, що містять масла і порошки, можуть залишати сліди, тому їх слід ретельно змивати. Якщо на кварцову стільницю випадково потрапив один із зазначених вище продуктів, негайно промийте її великою кількістю чистої води, щоб нейтралізувати ефект.

3.8. При попаданні на поверхню стільниці з кварцу бурякового соку, соків-концентратів, барвників, хімікатів, сильних відбілюючих препаратів або очищувачів, її слід негайно витерти і потім ретельно вимити поверхню водою з милом.

3.9. Для того щоб кварцова стільниця завжди виглядала, як нова, досить використовувати теплу воду або

м’якодіючий миючий засіб. Використовуйте неабразивний рідкий засіб (наприклад, крем Cif) і м'яку ганчірку або щітку, після застосування яких обполосніть поверхню чистою водою. Або протирайте стільницю мильним розчином і м'якими ганчірками. Проводити очищення необхідно завжди тільки круговими рухами.

При належному догляді за поверхнями кварцових стільниць, вони можуть прослужити довгий час

Element 2

О н л а й н Д е м о н с т р а ц і я